BAZA

Jak Trafić na Bazę

Baza oferuję

O bazie

Lubań na fotografii

Blog Bazy

Kontakt

Czerwonym szlakiem (Głównym Beskidzkim) z Turbacza

(ponad 5 godzin): Bardzo długi szlak. Od Turbacza wiedzie przez kilka wybitnie widokowych hal, od przełęczy Knurowskiej głównie lasem. Z hal rozpościerają się przepiękne widoki na Tatry, Podhale i Gorce. Po drodze wiele szałasów pasterskich oraz Studzionki - zagubiony wśród gór przysiółek Ochotnicy.

Czerwonym szlakiem (Głównym Beskidzkim) z Krościenka (3 1/2 godziny): Długie, lecz stosunkowo łagodne podejście na szczyt Lubania. Atrakcją są piękne widoki na Pieniny i Tatry oraz na Beskid Sądecki. Przy szlaku znajdziesz także dużą połać lasu modrzewiowego.

Zielonym Szlakiem z Grywałdu (3 godziny):

Największa atrakcja tej trasy czeka na samym początku - to drewniany, piętnastowieczny kościółek w Grywałdzie. Jest jednym z najcenniejszych takich obiektów w polskich górach (wnętrze ozdobione polichromią i wyposażone m.in. w tryptyk gotycki). Po drodze kilka ładnych polan (widoki!) i miejsce po spalonym schronisku na polanie Wyrobki

Zielonym szlakiem z Tylmanowej (3 1/2 godziny):

Szalona miejscami wspinaczka przez kilka wyraźnych i stromych szczytów (Baszta, Makowica), grzbietem zwanym Pasterskie. Rekempensatą jest kilka widokowych polan oraz wychodnie skalne (np. Biała Skała). Uwaga! Szlak przechodzi przez wschodni wierzchołek Lubania (zwany Trzy Kopce), do niedawna miejsce porzucania lokalnych wisielców i sambójców - nie chodzić po zmroku!

Szlakiem Niebieskim z Przełęczy Snozka (3 godziny):

Szlak przechodzi przez znany wszystkim geologom wierzchołek Wdżaru (zbudowany z andezytów, w podszczytowym kamieniołomie czeka jeszcze wiele ciekawych znalezisk). Potem lasem i polanami na Lubań

.Z Ochotnicy Dolnej szlakiem niebieskim lub zielonym (2 1/2 godziny):

Szybkie i strome trasy dojściowe. Prowadzą przez lasy, rżnięte niemiłosiernie przez okolicznych górali. Z wyrębów widoki na dolinę Ochotnicy i Gorc.